przewozy autokarowe warszawa

Dla pojazdów

Ozonowanie Pojazdów

Ozonowanie samochodu jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon, jako cząsteczka trójatomowego tlenu, dąży do utlenienia, przez co sterylizuje wszystko z czym ma kontakt. Tym samym ozonując wnętrze auta, automatycznie zostanie przeprowadzone ozonowanie klimatyzacji czyli jej odgrzybienie. Ozonowanie zabija: grzyby, zarodniki, pleśnie, roztocza, wirusy, wszelkie formy przetrwalnikowe.

Zalety ozonowania aut

  1. Ozon przybiera formę tlenu, która wnika głęboko w strukturę tapicerki, utlenia przykre zapachy oraz bakterie. Likwiduję również pleśń, która najczęściej znajduje się w kanałach wentylacyjnych.

  2. Prowadząc auto jesteśmy zmuszeni do pełnej koncentracji. Dzięki zlikwidowaniu wyżej wymienionych roztoczy i bakterii oczyszczamy powietrze które sprzyja, spadkowi nerwowości podczas stania w korkach – oddychamy czystym, świeżym powietrzem, pozbawionym zarazków i alergenów. Bardzo ważną zaletą jest fakt, iż w procesie ozonowania pozbywamy się niemiłych zapachów, takich jak po rozlanych napojach, zapachów zwierząt domowych, dymu tytoniowego czy potu. Podczas gdy zwykłe choinki zapachowe jedynie maskują.

  3. Nasze ozonatory, w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku, przystosowane są do ozonowania samochodu mokrego wewnątrz, czyli bezpośrednio po praniu tapicerki. Nie ma potrzeby czekania na jej wyschnięcie.

Czy ozonator do auta jest bezpieczny?

Nasze ozonatory są bezpieczne, ponieważ wyróżnia je zaawansowana technologia produkcji ozonu za sprawą tzw. lamp szklano-platynowych. Użycie ozonatora opartego na bezpiecznej technologii wytwarzania ozonu nie wyrządzi żadnych szkód w aucie – ozon rozpada się do tlenu, którym oddychamy. Niestety na rynku większość ozonatorów opartych jest na technologii płytek ceramicznych. Takie urządzenia wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu, które następnie przekształcają się w kwas azotowy i skutecznie niszą elektronikę lub odbarwiają elementy tapicerki czy też deski rozdzielczej.

Jak często ozonować auto ?

Nie ma złotego środka. Dla własnego zdrowia, im częściej tym lepiej. Dużo zależy od częstotliwości używania samochodu i ilości poruszających się w nim osób. Średnio przyjmuje się, że raz na dwa miesiące. Jeżeli przewozi się zwierzęta, zaleca się ozonować częściej. Powinniśmy powtarzać proces zarówno zimą jak i latem. Należy pamiętać, że samo ozonowanie to nie wszystko. Co roku powinniśmy udać się na serwis klimatyzacji, gdzie firmy w tym się specjalizujące, sprawdzą nam poziom czynnika chłodzącego oraz szczelność układu. Dopiero gdy mamy pewność że z układem klimatyzacji jest wszystko w porządku, ozonowanie przyniesie oczekiwane rezultaty. (Konieczna wymiana filtra przeciwpyłkowego !!!)

Ile trwa ozonowanie auta?

Średni czas ozonowania przy wykorzystaniu naszego sprzętu to ok 15-30min

Dużo zależy od rozmiaru samochodu, typu odoru, stopnia zagrzybienia klimatyzacji. Takie czynniki mogą wydłużyć czas ozonowania.

Back to top